ورود کاربر

مفهوم از خود (Self-Concept)

مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود

برآیندهای یادگیری

وبگاه پرستارپس از مطالعه این بخش، شما قادر خواهید بود:

مقدمه

وبگاه پرستار

مفهوم از خود (self-concept) تصویر ذهنی شخص از خودش است. مفهوم از خود مثبت برای سلامت جسمی و روانی شخص ضروری است. افراد دارای مفهوم از خود مثبت بهتر می توانند روابط بین فردی ایجاد کرده و حفظ کنند و در مقابل بیماری های روانی و جسمی مقاومت بهتری نشان میدهند. شخصی که حائز مفهوم از خود قوی است بایستی بهتر بتواند در طول عمر خود تغییرات را پذیرفته یا با تغییرات سازگار شود. شیوه نگرش شخص به خودش روی تعاملش با دیگران تاثیر دارد.

وبگاه پرستار

پرستاران مسئول هستند که مددجوی خود را از نظر مفهوم از خود منفی بررسی نمایند و علل احتمال آن را شناسایی کنند، تا بتوانند به مددجو کمک کنند به مفهوم از خود مثبت تری دست یابد. افرادی که مفهوم از خود ضعیف دارند، ممکن است احساسات بی ارزشی خود، دوست نداشتن خود، یا حتی تنفر از خود را ابراز کنند. آنها ممکن است احساس غمگینی یا نومیدی داشته باشند و ممکن است حال انجام ساده ترین کارها و وظایف خود را نداشته باشند.

در این بحث می خوانیم:
منبع:

Audrey B., Snyder S., Frandsen G. (2016), Kozier & Erb’s fundamentals of nursing: concepts, practice, and process, 10th Edition, Pearson Education, New Jersey.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com