ورود کاربر

مدیریت و رهبری در پرستاری

وظیفه هدایت و مدیریت مراقبت از بیماران، خانواده ها، گروه ها و جوامع در مکان های مراقبتی مختلف از بیمارستان ها گرفته با مراکز مراقبت سرپایی و جامعه به عهده پرستاران است. همچنین هدایت و رهبری مراقبت در راستای محور مراقبت بهداشتی، شامل مراقبت های اولیه ارتقای بهداشت و پیشگیری، مراقبت ثانویه تخصصی، بلند مدت و بازتوانی، و مراقبت ثالثیه اروژانسی، فوری و حاد به عهده پرستاران است. راهبردهای مورد استفاده برای اجرای موفق این خدمات از نظریه ها مدیریت و رهبری مشتق می شوند. رهبری شامل دو مولفه رهبر و پیرو است.

در متون مدیریت پرستاری رهبری به عنوان فرآیند پیش بینی دنیایی جدید و بهتر، به اشتراک گذاری آن پیش بینی و چشم انداز با دیگران، برانگیختن سایرین و تحریک آنها برای پیوستن به تلاش تبدیل چشم انداز به واقعیت، تفکر نقادانه و متفاوت، به چالش کشیدن وضعیت موجود؛ ریسک کردن و تسهیل تغییر تعریف می شود (Valiga and Grossman).

پیروان اثربخش افرادی هستند که همراه رهبر و تحت حمایت وی تلاش می کنند که چشم انداز جدید را به واقعیت تبدیل کنند، فعالانه در این فرآیند شرکت می کنند بجای اینکه تماشاچی بوده یا مخالفت کنند، ایده ها و گزینه های جدید پیشنهاد می کنند، بازخورد نقادانه برای ایده ها و نظرات دیگران (شامل خود رهبر) فراهم می کنند، روابط مثبت بین گروهی را تشویق و تقویت می کنند، به عنوان "رهبر بعدی در انتظار" عمل می کنند.

مدیریت، یکی از امکانات رهبری است، یک فرآیند پنج مرحله ای است که از برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت، هماهنگی و کنترل تشکیل شده است (Garrison, Morgan, and Johnson).

رویکرد پرستاران به رهبری و مدیریت بازتاب وضعیت پویای اقدامات پرستاری و مراقبت بهداشتی است. رهبری از نظریه های گذشته ریشه گرفته و از نظریات رهبری گذشته که اعلان می دارند تنها مردان بزرگ و اصیل و آزاده می توانند رهبر شوند تا نظریات اخیر که اعلان می دارند: رهبری یک فرآیند اکتسابی است یا رهبری یک تغییر نقش است که بستگی به موقعیت دارد؛ متحول شده است. مدیریت براساس اقدامات مدیریتی رقابتی از سلسله مراتب بوروکراتیک سازمانی به نظریه های پیچیده متشکل از علوم فیزیکی و اجتماعی، دچار تحول شده است. این مفاهیم در این بخش از وب سایت پرستار بطور مفصل از طریق کتب و مقالات مختلف مورد بسط و بررسی قرار می گیرد.


لیست مطالب بخش مدیریت و رهبری در پرستاری

کتاب مدیریت و رهبری پرستاری : نظریه ها، فرآیندها و اقدامات

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com