ورود کاربر

بلاگ نمونه گیری

اطمینان از ایمنی بیمار

هرچند جمع آوری فوری و صحیح نمونه برای آزمایش نقش حیاتی در تشخیص صحیح، درمان به موقع و بهبودی وضعیت بیمار دارد و اغلب جزء وظایف پرستار است؛ بخصوص بیماران بستری. پرستار بایستی برنامه ای بچیند که علاوه بر رعایت ایمنی و راحتی بیمار، آزمایشات به موقع انجام شوند.

مطابق استانداردهای حرفه ای پرستاری، قبل از هر رویه، آزمایش، تست یا جراحی؛ لازم است که هویت بیمار مشخص گردد که از طریق نام و شماره اتاق و یا دستبند مشخصات بیمار انجام می شود. تعیین هویت بیمار بایستی حداقل توسط دو نفر انجام شود.

استفاده از دستکش و سایر موانع فیزیکی در صورت ضرورت، به اطمینان از نمونه گیری صحیح و نتایج صحیح آزمایشات کمک می کند و ممکن است مطابق قوانین مراقبت حرفه ای و ایمنی شغلی لازم باشد. قبل از اینکه با مایعات بدن بیمار و نمونه های احتمالا آلوده تماس پیدا کنید، اطمینان حاصل کنید که احتیاطات استاندارد را رعایت کرده باشید.

مقدمه ای بر نمونه گیری

جمع آوری فوری و صحیح نمونه برای آزمایش نقش حیاتی در تشخیص صحیح، درمان به موقع و بهبودی وضعیت بیمار دارد و اغلب جزء وظایف پرستار است؛ بخصوص بیماران بستری. پرستار بایستی برنامه انجام آزمایشات بیمار را چیده و به موقع نمونه ها را به آزمایشگاه ارسال نماید. مسئولیت پرستار در رابطه با آزمایشات و نمونه گیری مطابق با سیاست موسسه ای که در آن کار می کند، متفاوت است.

ادامه مطلب: 01- آماده سازی بیمار برای نمونه گیری

نمونه خون شریانی برای تجزیه و تحلیل گازهای خون (Arterial puncture for blood gas analysis)

گرفتن نمونه خون شریانی مستلزم دستیابی از روی پوست به شریان براکیال، رادیال یا فمورال بیمار و یا خونگیری از خط شریانی بیمار است. معمولاً شریان رادیال ترجیح داده می شود، اما ممکن است از شریان براکیال یا فمورال نیز استفاده شود. نمونه خون شریانی معمولاً برای تجزیه و تحلیل و تعیین مقادیر گازهای خون شریانی (ABG) استفاده می شود.

در این آزمایش سطح pH خون، فشار نسبی اکسیژن (PaO2) و دی اکسید کربن (PaCO2) خون شریانی تعیین می شود. اندازه گیری pH خون به تعیین وضعیت اسید-باز کمک می کند؛ PaO2 نشانگر سطح اکسیژنی است که به ریه ها می رسد و PaCO2 نشانگر ظرفیت ریه ها در دفع دی اکسید کربن می باشد. ممکن است

خون شریانی از نظر محتوا و اشباع اکسیژن و مقادیر بیکربنات تجزیه شود.

ادامه مطلب: 03- نمونه خون شریانی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com