ورود کاربر

بلاگ عضلات

مقدمه ای بر سیستم عضلانی – اسکلتی

مقدمه ای بر سیستم عضلانی – اسکلتی

سیستم عضلانی اسکلتی فراهم کننده ساختار و عملکرد برای بدن است. استخوان ها از ارگان های حیاتی حمایت و حفاظت می کنند. اسکلت بدن به دو بخش محوری (axial) و زائده ای (appendicular) تقسیم می شود. اسکلت محوری از ارگان های حیاتی حمایت کرده، سیستم اعصاب مرکزی را در برگرفته و قفسه سینه را محافظت می کنند. اسکلت زائده ای به اسکلت محوری چسبیده است و عمدتاً شامل اندام ها است.

ادامه مطلب: 01- مقدمه ای بر سیستم عضلانی – اسکلتی

سندرم تونل کارپال (Carpal Tunnel Syndrome)

سندرم تونل کارپال

مشکل چیست؟

در این بیماری عصب میانی (median nerve) که از میان کانال مچی (تونل کارپال) در سطح قدامی مچ دست عبور می کند، تحت فشار قرار می گیرد و نتیجه اش درد و بی حسی انگشت شصت، نشانه و میانی و سطح خارجی انگشت چهارم دست است. این سندرم معمولا حاصل حرکات تکراری و یکنواخت منتج از کار یا سرگرمی است. سندرم تونل کارپال بیشتر در زنان شایع است.

ادامه مطلب: 02- سندرم تونل کارپال

شکستگی ها (Fractures)

شکستگی ها

مشکل چیست؟

استرس مفرط یا ضربه مستقیم بر استخوان موجب شکستن آن می شود. شکستگی استخوان منجر به آسیب به عضلات و بافت نرم اطراف آن می شود، که نتیجه اش خونریزی، تورم و آسیب بافت موضع است. در ابتدا خونریزی موضع شکستگی موجب تشکیل هماتوم در موضع می شود. سلول های التهابی وارد موضع می شوند. بافت گرانوله جایگزین هماتوم می شود. تغییرات سلولی ادامه می یابد و یک تجمع غیر استخوانی به نام کالوس تشکیل می شود. سپس استوبلاست ها وارد موضع می شوند. بافت فیبروز موضع شکستگی تبدیل به استخوان می شود.
موضع شکستگی ممکن است فقط یک ترک استخوانی باشد، بدون اینکه خود استخوان جابجا شده باشد. شکستگی که کل استخوان را دو نیمه نکرده باشد را شکستگی ناقص می گویند. شکستگی ممکن است کل قطر استخوان را طی کرده باشد، آن را به دو یا چند تکه تبدیل کرده باشد، این را شکستگی کامل گویند. زمانی که شکستگی کامل استخوان رخ می دهد، عضلات احاطه کننده بالا و پایین محل شکستگی به سمت محل اتصال به استخوان توسط تاندون کشیده می شوند و قطعات استخوان را از هم دورتر می کنند. بعضی از قطعات استخوان شکسته ممکن است از پوست بیرون بزند که آن را شکستگی باز می گویند. شکستگی که از پوست بیرون نزده باشد را شکستگی بسته یا ساده گویند.

ادامه مطلب: 03- شکستگی ها

نقرس (Gout)

نقرس

مشکل چیست؟

نقرس یک اختلال متابولیک است که در آن بدن نمی تواند پروتئین های پورینی را به طور مناسب متابولیزه کند. در نتیجه، سطح اسید اوریک بالا می رود، که حاصل نهایی متابولیسم پورین است. در نتیجه هیپراوریسمی، تجمع کریستال های اسید اوریک در مفاصل و بیشتر مفصل انگشت بزرگ پا (podagra) رخ می دهد که نتیجه اش درد حین حرکت مفصل است. اسید اوریک توسط کلیه ها از بدن دفع می شود. این بیماران ممکن است دچار سنگ کلیه شوند که حاصل کریستالیزه شدن اسید اوریک در کلیه است.
شخص ممکن است دچار نقرس ثانویه شود. نقرس ثانویه حاصل فرآیند بیماری دیگر یا داروها از قبیل دیورتیک های تیازیدی یا داروهای شیمی درمانی است.

ادامه مطلب: 04- نقرس

استئوآرتریت (Osteoarthritis)

استئوآرتریت

مشکل چیست؟

استئوآرتریت یک بیماری دژنراتیو مفاصل است که در اثر سابیدگی و جراحت غضروف مفصلی رخ می دهد. همانطور که پوشش غضروفی محافظ مفاصل از بین می رود، استخوان زیر آن در معرض قرار می گیرد و در نتیجه استخوان ها روی هم مالیده می شوند. تغییرات دژنراتیو بافت استخوان موجب ایجاد نواحی کوچکی از رشد مجدد می شود، که سطح فضای مفصلی ناهموار شده و زوائد استخوانی ایجاد می شود. این سطوح ناهموار بیرون زده به داخل بافت نرم یا فضای مفصلی موجب درد می شوند.

ادامه مطلب: 05- استئوآرتریت

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com