ورود کاربر

بلاگ درد

فرآیند پرستاری درد (Pain)

درد

درد احساسی است از پایانه های عصبی که در سراسر بافت های داخلی و پوست منتشر می شود. مغز تنها ساختار بدون گیرنده های درد است. زمانی که گیرنده های درد تحریک می شوند، ناراحتی و درد حاصل می شود، و خواهان اقدامی است برای رفع علت درد. تکانه های درد در حول رشته های حسی اعصاب نخاغی به ستون فقرات و سپس مغز سفر می کنند، که درجه و منبع درد را تفسیر و حس می کنند. سپس مغز به رشته های عصبی سیگنال می دهد که مواد شیمیایی ترشح کنند که سیگنال های درد را مهار کند. بعضی از این مواد شیمیایی – انکفالین ها (enkephalins)، سروتونین (serotonin) و اندروفین ها (endorphins) – قادر به سرکوب سیگنال های درد بوده و کنترل داخلی درد را موجب می شوند. درد احشایی دردی است که از یک ارگان ثانویه به جراحی، کرامپ، ایسکمی، کشیدگی یا اسپاسم رخ می دهد. درد ارجاعی احساس دردی است که از بخش دیگری از بدن می آید تا اینکه از منشاء اصلی آن برخیزد. شایع است که درد قلبی در دست ها، فک یا کمر احساس شود. تکانه های درد از قلب به سمت همان مداری حرکت می کنند که گیرنده های این نواحی حرکت می کند، بنابراین تفسیر تکانه ها توسط مغز را سردرگم می کنند.

ادامه مطلب: 01- فرآیند پرستاری درد

درد حاد (Acute Pain)

درد حاد

درد حاد معمولا به یک انحراف یا یک بیماری اشاره دارد. بین درد حاد و مزمن از طریق طول مدت درد افتراق قائل می شویم. درد حاد کمتر از 4 تا 6 ماه طول می کشد.

مشکل چیست؟

اعصاب درد توسط فشار، بریدگی، سرما، چاقو، جراحی و مانند اینها تحریک می شوند. سایر علل آن می تواند شکستگی استخوان، سوختگی ها و خراشیدگی ها باشد.

ادامه مطلب: 02- درد حاد

درد مزمن (Chronic Pain)

درد مزمن

درد مزمن دردی است که پس از مشخص شدن اتیولوژی عامل ایجاد کننده درد هنوز ادامه دارد. ممکن است پس از گذشت 4 تا 6 ماه از شدت کمتری برخوردار باشد یا ممکن است به اندازه اول شدید بوده و تغییری نکند.

ادامه مطلب: 03- درد مزمن

نوروپاتی محیطی (Peripheral Neuropathy)

نوروپاتی محیطی

این دژنراسیون یا بیمار شدن اعصاب محیطی است که روی اعصاب حرکتی و یا حسی تاثیر می گذارد. اعصاب محیطی شامل همه اعصاب غیر از مغز و نخاع است.

مشکل چیست؟

نوروپاتی ها خیلی شناخته شده نیستند. زمانی که اعصاب محیطی آسیب می بینند، مغز در زمان پرازش سیگنال ارسالی از اعصاب آسیب دیده دچار سردرگمی می شود. درد یا بی حسی ممکن است با اندازه آسیب تناسب نداشته باشد یا ممکن است در حالی که پوست و بافت سالم است، درد وجود داشته باشد. نوروپاتی محیطی ممکن است اعصاب حرکتی یا اعصاب حسی یا هر دو را درگیر کند. اغلب نتیجه کنترل ضعیف دیابت ملیتوس، کم کاری تیروئید، مواد سمی، ایدز (HIV/AIDS)، کمبود ویتامین، مصرف الکل یا بعضی از عفونت ها است.

ادامه مطلب: 04- نوروپاتی محیطی

درد اندام خیالی (Phantom Limb Pain)

درد اندام خیالی

درد خفیف تا شدید در ناحیه از اندام احساس می شود که اندام قطع شده است و به آن درد عضو خیالی یا فانتوم لیمب اطلاق می شود.

مشکل چیست؟

انتهای عصبی در موضع جراحی به ارسال سیگنال های درد به مغز ادامه میدهد. اندام قطع شده می تواند به صورت قطع با جراحی (آمپوتاسیون) یا قطع در اثر تروما باشد.

ادامه مطلب: 05- درد اندام خیالی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com